«Розумні будинки» стали значно ближче, ніж здається
10.11.2020
5 хвилин читання
Розумний дім. Технології сучасності або майбутнього?
Ідеї у людей стосовно «розумного дому» виникали ще багато років тому. Наукові фантасти і вчені пуявляли його по-різному. Одним із втілень такої ідеї став будинок у фільмі «Один вдома 4» 2002 року, де за допомогою спілкування з комп'ютером «розумний дім» виконував усі накази. Учені ж представляли «розумний дім» в іншому ракурсі, де під «домом» визначається декілька будинків в одній зоні, що автоматично відправляють дані про пошкодження комунікацій і автоматично можуть передавати всі показники для виключення людського втручання. Якщо у 2002 році це було лише фантастикою та перспективою майбутнього, то зараз, через 18 років, ми можемо сказати, що технологія «розумного дому» хоч і не в повному обсязі, але вже доступна для пересічного споживача.
«Розумний дім» - це система автоматизованих квартир (будинків), де споживач може управляти різними можливостями будинку за допомогою телефону або голосу. Управління можливо в будь-якій точці світу за допомогою мережі Інтернет. Як згадувалося вище, є дві гілки розвитку технології «розумного дому». Перший напрямок орієнтований на простого споживача, який бажає отримувати повідомлення від свого будинку і керувати ним дистанційно. Прикладами можуть бути: розумні лампи, розумні кавоварки, розумні холодильники та інше. Управляти ж таким будинком можна за допомогою програми на телефоні або за допомогою голосового помічника (Amazon Alexa, Google Home, Apple HomePod, Яндекс.Станція).
Другим напрямком розвитку технології «розумного дому» є автоматизовані технології виклику аварійних служб у разі виявлення проблем комунікацій, системи безпеки будинків і квартир, клімат-контролю, автоматичного збору і передачі показників лічильників тощо. Дані технології приховані і не спрямовані на пряме використання власником квартири, але при цьому можуть значно спростити роботу комунальних служб.
Основною перевагою будь-якої технології «розумного дому» є його автоматизація. Наприклад, повертаючись додому ви зможете підготувати гарячу ванну, нагріти чайник і включити приємну музику. Все це можна налаштувати самостійно, і далі, за допомогою однієї лише фрази «я повертаюся додому», система виконає вказані дії. «Розумний будинок» зможе завжди повідомити стосовно продуктів, які закінчуються або ж підібрати освітлення під ваш настрій. Якщо ви забули вимкнути праску або світло, то одразу ж отримаєте сповіщення на телефон, щоб можна було виконати відповідні дії. Технології не стоять на місці і з'являється все більше можливостей і команд, які спрямовані на комфорт і зручність використання «розумного дому».
Перевагою таких пристроїв є можливість купувати кожен з них окремо. Одним із лідерів у виробництві «розумних» технологій є Xiaomi. Але не завжди зовнішні пристрої можуть виглядати естетично, тому на сьогоднішній день забудовники встановлюють такі технології відразу у стіни, щоб приховати блоки управління.
«Розумні будинки» стали значно ближчими, ніж здається, адже все це управління можна зробити навіть у домашніх умовах. Досить знати основи програмування на одній з платформ, таких як Arduino, ESP, STM, Raspberry PI та інші. Найвідомішою з цих платформ є Arduino. Для вирішення подібних задач її використовують не лише розробники та програмісти, а й діти. Зараз програмувати на Arduino дуже просто: спеціальне середовище розробки S4A або ArduBlock дає можливість освоїти програмування навіть з 8 років. Допомогти у цьому можуть спеціальні школи робототехніки та програмування, де діти зможуть навчитися підключати різноманітні пристрої і запрограмувати їх. У школі «RoboCode» не так давно пройшов черговий Hackathon (конкурс проектів, що проводиться у кінці кожного семестру), де діти протягом 4х уроків створювали свій «розумний дім». Вдалося створити власну сигналізацію, термометр і автоматичне відкривання дверей. Розвиваючи мислення з дитинства у недалекому майбутньому діти зможуть створювати свої системи розумних будинків, що приноситимуть прибуток.
Цікаво те, що поставлена задача - зробити «розумний будинок» - для кожного виглядає по-різному. Це свідчить про те, що наше підростаюче покоління здатне змінити світ шляхом створення нових технологій, покликаних зробити його простішим.
Встановити таку технологію у свій будинок може кожен, оскільки весь «розумний дім» складається з окремих пристроїв, що управляють кожним наразі увімкнутим апаратом. Є зовнішні пристрої, які об'єднуються у власну екосистему.
Поділитися статтею:
Читайте також
Залишились запитання?
Заповніть форму праворуч, наші менеджери з радістю проконсультують Вас та дадуть відповіді на усі запитання!
Натискаючи цю кнопку, Ви погоджуєтеся з умовами конфіденційності користувача
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ