Літні ІТ-табори 2024
МК, квести, подорожі з однолітками
Природа та повне перезавантаження
3D моделювання або розробка власної гри
*8-16 років
Встигніть забронювати зі знижкою
*1500 грн до 31.05
Тицяй тут

Як робити ігри на телефоні без навичок програмування

24.06.2021
10 хвилин читання
Крім конструкторів онлайн, зараз є безліч ігрових движків, які також підтримують розробку ігор під мобільні пристрої. Серед них, найбільш популярними і простими для освоєння можуть стати:

- Unity;

- UnrealEngine;

- Construct;

- GameMaker;

- Godot.
Складно уявити зараз людину, яка не тримає в руці смартфон і не використовує його зовсім. Попит на мобільні телефони постійно зростає також, як і на додатки, які для них створюються. Більше половини додатків в популярних маркетах AppStore і Google Play займають ігри. Зробити гру на телефон стало зовсім не складно. Розробляти мобільний додаток, тепер можна навіть не маючи знань програмування. Існує маса різних конструкторів, де за допомогою візуального програмування блоками можна з'єднувати потрібні компоненти, отримуючи потрібну програму. Є, як онлайн платформи у вигляді веб-сайтів, на яких можна створювати додатки різної складності, так і повноцінні програми, і ігрові движки, що підтримують розробку для мобільних пристроїв. Серед простих і популярних конструкторів для розробки ігор під мобільні пристрої можна виділити:

- Construct;

- MIT AppInventor;

- Thunkable;

- Infinite Monkeys.
Як робити гри на телефоні без навичок програмування

Плюси і мінуси роботи на конструкторах

Будь який розроблений конструктор - це лише спрощена надбудова над самим ядром, тому в конструкторах багато обмежень по можливостях настроювання і створення додатків. Тут не так часто з'являються нові функції, а також існують правила, які необхідно дотримуватися, якщо не ви хочете втратити свій додаток. Тут кожен використовує можливості сервісу і не більше, але в той же час це може стати і плюсом конструкторів, так як новий користувач зможе швидше розібратися з технологією і є менша ймовірність зіпсувати свій проект або навіть телефон, завантаживши небезпечний додаток. Також, плюсом конструктора завжди буде можливість програмувати блоками, не вивчаючи мови програмування і не вдаючись з подробиці. Процес створення проекту містить в собі безліч кроків, починаючи від вибору програмного середовища, скачування потрібних плагінів, налаштування проекту і закінчуючи його компіляцією і портуванням на пристрій. Конструктори все це роблять за вас. Користувачеві необхідно тільки лише пройти реєстрацію, щоб зберігати свої проекти в особистому обліковому записі, створити потрібний йому додаток і завантажити його. Всі тіньові процеси так і залишаються не помітними.

Як робити ігри на телефоні без навичок програмування

Ігрові движки Unity і UnrealEngine є лідерами серед всіх. У них найбільша популярність серед розробників любителів і професійних студій. Майже 60% сучасних мобільних ігор і додатків зроблені за допомогою цих інструментів. Ведеться постійна боротьба між цими двома конкурентами і для розробки під мобільні пристрої Unity перемагає. Справа в тому, що розробники активно займаються розробкою модулів для VR, AR, ComputerVision, що дозволяє робити ігри вже з використанням цих технологій. Не так давно в Unity також з'явилася блочна мова програмування під назвою Unity Bolt, якая знижує поріг складності входу в роботу з цією програмою. Початківцю розробнику в Unity необхідно мати базові поняття алгоритмізації і ознайомитися з базовими принципами програмування, щоб уже створити свою власну гру. Портування для мобільного додатку відбувається автоматично, необхідно тільки завантажити разом з Unity пакет середовища розробки під потрібну платформу AndroidStudio і так далі.

Що потрібно знати unity розробнику

Яким шляхом йти: займатися самонавчанням або йти на курси

Зараз, в інтернеті можна знайти масу інформації про те, як зробити ту чи іншу задачу і маючи базові знання можна легко знаходити рішення для потрібного для завдання і застосовувати це рішення у себе в проекті. Проблемою таких знань може стати те, що вони засвоюються не послідовно і можуть видаватися різними порціями. До того ж, підходів до вирішення однієї і тієї ж задачі може бути досить велика кількість. Тому важливо розуміти не те, як вирішується конкретне завдання, а те, як працює в цілому движок, яка у нього структура і з яких елементів він складається. Саме після цього, є можливість знаходити і застосовувати знання, отримані в інтернеті правильно. Тому починати роботу з даним движком варто з правильної подачі структурованої інформації, що краще можна зробити на курсах з програмування та розробки ігор.
Викладач школи Robocode
Євген Петрикеєв
Автор статті:
Читайте також

    Залишились запитання?

    Заповніть форму праворуч, наші менеджери з радістю проконсультують вас та дадуть відповіді на усі запитання!
    Отримати консультацію
    Заповніть форму нижче, наші менеджери з радістю проконсультують вас та дадуть відповіді на всі запитання!