З чого почати вивчати веб програмування?

25.06.2021
10 хвилин читання
Якщо розробник може надати самостійно всі ці послуги, то він називається full stack розробником, або ж він може бути фахівцем по одному з існуючих етапів розробки.
Найбільш популярними, на даний момент, є Front-end розробники. Ці люди займаються версткою сайту, тобто перетворенням дизайну, намальованого у вигляді картинки в HTML і CSS код. HTML і CSS - це базові знання, якими повинен володіти кожен веб-розробник, адже навіть коли ти займаєшся розгортанням сайту на сервері, необхідно все одно знати що таке тег і як підключити до нього необхідний стиль. Тому вивчення веб розробки варто починати з самого необхідного і до того ж, не найскладнішого - HTML, CSS.

JavaScript потрібен всім

HTML - це мова розмітки елементів на веб-сторінці. Тобто це код, за допомогою якого розробник говорить, як повинен виглядати цей текст або зображення і де воно повинно бути розміщено. Тут не поняття алгоритмів, змінних і основних принципів програмування. Найменша одиниця управління в HTML - це тег. Тегів дуже велика кількість і всі їх запам'ятати просто неможливо. Саме тому є ресурси, де можна почитати опис кожного з тегів і подивитися приклади використання. За допомогою HTML можна буде:

- Створювати таблиці;

- Розміщувати зображення, відео та фрейми;

- Розміщувати правильно текст;

- Керувати розмірами сторінки і елементами в ній;

- Створювати поля введення інформації і так далі.
Web технології стають все ближче і ближче до людини. Зараз, кожна людина проводить в середньому по 4 години онлайн кожен день. Постійно з'являються нові сайти і сервіси, які допомагають спростити життя і зробити його комфортнішим. Послуга веб-розробника користується дуже великим попитом, так як у бізнеса є постійна потреба в створенні веб-сторінок, сайтів та інтерактивних плагінів для їх веб-ресурсів. Стати веб-розробником з нуля можна абсолютно у різному віці. Тут важливі ваші знання і розуміння технологій, а не вік. Тому, зараз все більше людей різного віку змінюють вектор своїх інтересів і професію на користь веб-розробника, верстальника сайтів тощо.

Найголовніше - це почати

Невід'ємною частиною роботи з HTML є і мова стилізації контенту на веб-сторінці - це CSS. Дана технологія дозволяє не просто позиціонувати текст або елементи на веб-сторінці, але також вказати якого розміру, кольору вони повинні бути. На даний момент, версія CSS3, дозволяє не просто вказати стиль для елемента, а також:

- Створювати виключення;

- Створювати правила для стилізації елементів;

- Створювати анімації;

- Програмувати ці анімації і створювати умови виконання кожного із стилів;

- Позиціонувати контент на екрані пристрою і адаптувати його під розміри екрану.
Ще не так давно, роботу з мовою програмування JavaScript відносили до back-end розробці, оскільки ця мова програмування займалася правилами для появи різних елементів на сторінці, підключенням модулів і так далі. На разі, фреймворки, які є на JavaScript дозволяють працювати безпосередньо з самою веб-сторінкою, що розширює можливості front-end розробника. Тому для великих можливостей верстки сайтів, активно використовується JavaScript. Дана мова програмування з'явилася досить давно і була покликана спростити роботу з мовою С, але при цьому не ускладнювати її до мови Java. Це стало щось середнє між двома цими мовами програмування. За рахунок багатоплатформеності і гнучкості мова стала дуже активно використовуватися саме в веб-технологіях, де кожен може створювати і відкривати веб-ресурси на абсолютно різних пристроях. За допомогою JavaScript можна:

- Генерація веб-сторінки, в залежності від умов;

- Налаштовувати події роботи сторінки;

- Розгортати зовнішні додатки;

- Інтеграція з іншими сервісами;

- API;

- Робота з базами даних.
Автор статьи:
Евгений Петрикеев, преподователь ROBOCODE
Найбільш велика перешкода, яку доводиться долати в будь-якій новій галузі - це зрозуміти з чого починати. Веб розробку можна розбити на кілька різних процесів, всі вони пов'язані між собою, але їх можуть виконувати, як одна і та ж людина, так і абсолютно різні люди. Розробка сайту з нуля розбивається на такі етапи:

- Дизайн сайту (шаблон);

- Front-end;

- Back-end;

- Бази даних;

- Адміністрування сайту.

З чого почати вивчати веб програмування?

Є також і серверна частка розробок на JavaScript, яка вже належить до back-end. Найпопулярніший фреймворк Node.js дозволяє створювати відповіді сервера на запити клієнта, зберігати дані на сервері, контролювати безпеку роботи сервера та інше. Позиція back-end розробника найменш популярна серед тих, хто вирішив стати веб-розробником, так як тут мова піде суто про програмування і знання технологій роботи з серверами і не тільки. Тут панують знання наступних мов програмування, як:

- Java;

- Python;

- C / C ++;

- Ruby;
Back-end повинен вміти запустити сервер і налаштувати його на роботу, придбати доменне ім'я за яким, клієнт зможе відвідати сайт, розгорнути код сайту на цьому сервері і забезпечити безпеку даних, які зберігаються на цьому сервері. Після всіх цих налаштувань, проект вважається завершений і передається під адміністрування замовнику.
Поділитися статтею:
Читайте також
Залишились запитання?
Заповніть форму праворуч, наші менеджери з радістю проконсультують Вас та дадуть відповіді на усі запитання!
Натискаючи цю кнопку, Ви погоджуєтеся з умовами конфіденційності користувача
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Записатись на пробне заняття
Натискаючи цю кнопку, ви погоджуєтеся з умовами конфіденційності користувача