З чого почати вивчати веб програмування?

10 хвилин читання
25.06.2021
З чого почати вивчати веб програмування?
Web технології стають все ближче і ближче до людини. Зараз, кожна людина проводить в середньому по 4 години онлайн кожен день. Постійно з'являються нові сайти і сервіси, які допомагають спростити життя і зробити його комфортнішим. Послуга веб-розробника користується дуже великим попитом, так як у бізнеса є постійна потреба в створенні веб-сторінок, сайтів та інтерактивних плагінів для їх веб-ресурсів. Стати веб-розробником з нуля можна абсолютно у різному віці. Тут важливі ваші знання і розуміння технологій, а не вік. Тому, зараз все більше людей різного віку змінюють вектор своїх інтересів і професію на користь веб-розробника, верстальника сайтів тощо.
Найголовніше - це почати
Найбільш велика перешкода, яку доводиться долати в будь-якій новій галузі - це зрозуміти з чого починати. Веб розробку можна розбити на кілька різних процесів, всі вони пов'язані між собою, але їх можуть виконувати, як одна і та ж людина, так і абсолютно різні люди. Розробка сайту з нуля розбивається на такі етапи:
→ Дизайн сайту (шаблон);

→ Front-end;

→ Back-end;

→ Бази даних;

→ Адміністрування сайту.
Якщо розробник може надати самостійно всі ці послуги, то він називається full stack розробником, або ж він може бути фахівцем по одному з існуючих етапів розробки.
Найбільш популярними, на даний момент, є Front-end розробники. Ці люди займаються версткою сайту, тобто перетворенням дизайну, намальованого у вигляді картинки в HTML і CSS код. HTML і CSS - це базові знання, якими повинен володіти кожен веб-розробник, адже навіть коли ти займаєшся розгортанням сайту на сервері, необхідно все одно знати що таке тег і як підключити до нього необхідний стиль. Тому вивчення веб розробки варто починати з самого необхідного і до того ж, не найскладнішого - HTML, CSS.
HTML - це мова розмітки елементів на веб-сторінці. Тобто це код, за допомогою якого розробник говорить, як повинен виглядати цей текст або зображення і де воно повинно бути розміщено. Тут не поняття алгоритмів, змінних і основних принципів програмування. Найменша одиниця управління в HTML - це тег. Тегів дуже велика кількість і всі їх запам'ятати просто неможливо. Саме тому є ресурси, де можна почитати опис кожного з тегів і подивитися приклади використання. За допомогою HTML можна буде:
→ Створювати таблиці;

→ Розміщувати зображення, відео та фрейми;

→ Розміщувати правильно текст;

→ Керувати розмірами сторінки і елементами в ній;

→ Створювати поля введення інформації і так далі.
Невід'ємною частиною роботи з HTML є і мова стилізації контенту на веб-сторінці - це CSS. Дана технологія дозволяє не просто позиціонувати текст або елементи на веб-сторінці, але також вказати якого розміру, кольору вони повинні бути. На даний момент, версія CSS3, дозволяє не просто вказати стиль для елемента, а також:
→ Створювати виключення;

→ Створювати правила для стилізації елементів;

→ Створювати анімації;

→ Програмувати ці анімації і створювати умови виконання кожного із стилів;

→ Позиціонувати контент на екрані пристрою і адаптувати його під розміри екрану.
JavaScript потрібен всім
Ще не так давно, роботу з мовою програмування JavaScript відносили до back-end розробці, оскільки ця мова програмування займалася правилами для появи різних елементів на сторінці, підключенням модулів і так далі. На разі, фреймворки, які є на JavaScript дозволяють працювати безпосередньо з самою веб-сторінкою, що розширює можливості front-end розробника. Тому для великих можливостей верстки сайтів, активно використовується JavaScript. Дана мова програмування з'явилася досить давно і була покликана спростити роботу з мовою С, але при цьому не ускладнювати її до мови Java. Це стало щось середнє між двома цими мовами програмування. За рахунок багатоплатформеності і гнучкості мова стала дуже активно використовуватися саме в веб-технологіях, де кожен може створювати і відкривати веб-ресурси на абсолютно різних пристроях. За допомогою JavaScript можна:
→ Генерація веб-сторінки, в залежності від умов;

→ Налаштовувати події роботи сторінки;

→ Розгортати зовнішні додатки;

→ Інтеграція з іншими сервісами;

→ API;

→ Робота з базами даних.
Є також і серверна частка розробок на JavaScript, яка вже належить до back-end. Найпопулярніший фреймворк Node.js дозволяє створювати відповіді сервера на запити клієнта, зберігати дані на сервері, контролювати безпеку роботи сервера та інше. Позиція back-end розробника найменш популярна серед тих, хто вирішив стати веб-розробником, так як тут мова піде суто про програмування і знання технологій роботи з серверами і не тільки. Тут панують знання наступних мов програмування, як:
→ Java;

→ Python;

→ C / C ++;

→ Ruby;
Back-end повинен вміти запустити сервер і налаштувати його на роботу, придбати доменне ім'я за яким, клієнт зможе відвідати сайт, розгорнути код сайту на цьому сервері і забезпечити безпеку даних, які зберігаються на цьому сервері. Після всіх цих налаштувань, проект вважається завершений і передається під адміністрування замовнику.
Викладач школи Robocode
Євген Петрикеєв
Автор статті:
Записатися на відкритий урок
Читайте також

    Залишились запитання?

    Заповніть форму праворуч, наші менеджери з радістю проконсультують вас та дадуть відповіді на усі запитання!
    Отримати консультацію
    Заповніть форму нижче, наші менеджери з радістю проконсультують вас та дадуть відповіді на всі запитання!