Технології не стоять на місці і однією з швидко зростаючих сфер є робототехніка. Ще не так давно навчитися самостійно робототехніці і створити власний програмно-керований проект було досить складно. Людині необхідно було розібратися з тим, як працює платформа, як створити програму і як її правильно виконати на процесорі. Зараз ця сфера стала відкритою для кожного бажаючого.
Розвиватися в сфері робототехніки стало просто за рахунок візуальних мов програмування, а також великої кількості платформ, які легко і швидко можна придбати. Вивчати робототехніку можна з самого дитинства. Батькам надається можливість вибрати куди піти навчатися дитині. Зараз є безліч приватних шкіл, курсів, а також гуртків для дітей, куди можна відвести свою дитину.
Ці базові знання допоможуть створити розуміння того, як саме взаємодіяти з роботом і як запрограмувати його на виконання певних завдань. Про те, як вивчати робототехніку можна знайти безліч книг і програм. Дитині необхідно оволодіти навичками мислити абстрактно і візуалізувати все в голові. Більшість тем в робототехніці можна пояснити і на більш зрозумілому прикладі з життя.
Ця сфера охоплює відразу безліч різних тем і порядок вивчення цих програм може бути абсолютно різним. Після проходження курсу з робототехніки, можна почати визначатися із тим куди вступати.
Розставляти акценти варто на:
→ Більшому вивченні конструювання та робототехніки;
→ Вивченні програмування і різних мов;
→ Конструюванні електричних схем і їх розрахунок.
Тому робототехніка дає можливість відразу визначитися на кого вчитися: програміста, конструктора або інженера вбудованих систем. Перед вступом, необхідно визначиться з тим, які іспити необхідно здавати для того, щоб продовжити займатися робототехнікою і в майбутньому житті. Базовими шкільними предметами, які необхідно вчити і здавати щоб займатися робототехнікою є:
→ Математика;
→ Фізика;
→ Англійська мова.
Період, скільки вчитися робототехніці буде залежати від базових знань і вмінь роботи з комп'ютером, а також вміння візуалізувати і розуміти алгоритми. Саме ця навичка є базовою. Уміння будувати алгоритми і візуалізувати у вигляді блок-схеми власну програму дає можливість написання коду на будь-якій мові програмування і швидкому адаптуванню до вивчення нових платформ і систем. Адже сучасні технології не стоять на місці і кожен день з'являються нові мови програмування, процесори, нові алгоритми. За всім стежити неможливо, але триматися на плаву можна, завдяки розумінню того, до чого прагнуть ці технології.
→ Робота з комп'ютером і його периферією;
→ Просунуті можливості комп'ютерної грамотності;
→ З'єднання дротів і інша моторика рук;
→ Робота з ПЗ для програмування;
→ Алгоритми і написання програм.
Навчатися робототехніці можна з віку 8-ми років. Основні теми, які доведеться пройти дитині це: