Літні ІТ-табори 2024
МК, квести, подорожі з однолітками
Природа та повне перезавантаження
3D моделювання або розробка власної гри
*8-16 років
Встигніть забронювати
*кількість місць обмежена
Тицяй тут

Чому робототехніка є актуальною?

5 хвилин читання
03.09.2021
Тренд на робототехніку тільки зароджується і все це стає більш зрозумілим та доступним для людини. Для прийняття кольорових телевізорів людству знадобилося більше 50 років, оскільки довгий час люди вважали, що немає потреби в отриманні кольорової картинки, та й до того ж кольорова картинка виглядає «живіше». Для прийняття інтернету як всесвітньої мережі, яка зможе дійсно об'єднати людство і допоможе вирішити безліч завдань знадобилося менше 30 років. Як бачимо, терміни за які людство стало приймати глобальні технології став скорочуватися, тому на прийняття роботів знадобиться менше 20ти років, щоб людина могла дійсно не боятися купити собі робот-пилосос або ж довірити завдання підігріву води в чайнику роботу. Ми зараз стоїмо на порозі цього прийняття людством, а саме тому зараз напрям робототехніки став як ніколи актуальним та затребуваним.
Щодня з'являється дедалі більше компаній, які починають випускати роботів, і навіть вирішувати завдання вже існуючих роботів. Попит на інженерів у цій галузі також дуже великий. Сфера робототехніки вимагає до себе більших знань ніж просто програмування програмного забезпечення або тестування програм, оскільки тут інженер повинен розбиратися в тому, як працює програма для певного робота, як правильно створити принципову схему і які електронні компоненти поставити, щоб робот працював коректно. Тому вакансії на цю професію дуже часто залишаються незакритими, оскільки фахівців цієї галузі небагато.
Довгий час робототехніка вважалася чимось футуристичним і не зрозумілим для людини. Не кожен міг пояснити, як він уявляє робота і якого реального робота він знає. Сьогодні ситуація змінюється і дедалі більше людей цікавляться цим напрямом, що приносить більший попит на роботів та розвиток цієї промисловості. Зараз з'явилося дуже багато можливостей та технологій, які розроблялися під різні завдання, але все це можна застосовувати для створення власного робота, що спрощує завдання розробникам програмованих систем.
Технологія embedded одна з тих, яка стала активно набирати популярність за рахунок того, що розробка цих пристроїв можлива навіть в домашніх умовах. Зробити з простого чайника «розумний», який підігріватиме воду, тримати потрібну температуру, а також визначатиме температуру води для певного сорту чаю. Ось що передбачає технологія embedded.
Використовуючи вже готові сервіси, а також датчики та процесори, є можливість створити абсолютно новий пристрій, який зможе вирішити якусь проблему або завдання людства.
Викладач школи Robocode
Євген Петрикеєв
Автор статті:
Записатися на відкритий урок
Читайте також

    Залишились запитання?

    Заповніть форму праворуч, наші менеджери з радістю проконсультують вас та дадуть відповіді на усі запитання!
    Отримати консультацію
    Заповніть форму нижче, наші менеджери з радістю проконсультують вас та дадуть відповіді на всі запитання!