Робототехніка в наш час займає значну частину життя кожної людини. Причому, не кожен навіть може здогадатися, що речі, які оточують його, зроблені роботами, а не людиною. Практично вся промисловість та виробництво віддано під управління роботами. При цьому існують роботи, які виконують роботу та роботи, які контролюють виконання цієї роботи.
Існують різні види роботів. Вони можуть бути рухливими та виконувати якусь механічну роботу, а також нерухомими – для того, щоб оцінювати та контролювати якість. Існують також і віртуальні роботи – це штучний інтелект.
Всі ці види роботів активно використовуються в таких сферах діяльності, як:
Вбудовані системи (Embedded) мають особливий інтерес і попит у побутових споживачів. Такі технології встановлюються та використовуються у будинках, автомобілях, будівлях та роботизованих платформах. Роботизовані платформи Embedded припускають наявність різних датчиків, а також процесорів, які обробляють отриману інформацію та аналізують її. Тут електроніка впритул переплітається з програмуванням.
До вбудованих технологій відносяться такі пристрої, як:
Роботи в промисловості вже давно почали замінювати частину чи навіть всю роботу людини. Ці роботи збирають конструкції, паяють плати та займаються монтажем. При цьому, передаючи об'єкти по конвеєрній стрічці, перевіряючи кожен крок.
На даний момент, роботи активно застосовуються також у медицині, де вони допомагають виконувати точні операції на очах та інших органах людини. Також роботи активно беруть участь у виробництві ліків та їх розробці. Саме завдяки роботам є можливість робити точні дозування деяких речовин для отримання нових препаратів, а також вивчення існуючих вірусів і хвороб. У медицині також набирає популярності новий розвиток, як біороботи. Це роботи, які вже майже не пов'язані з електричними компонентами, але все ще підкоряються певному алгоритму та виконують необхідні завдання. Багато роботів засновані на хімічних реакція та взаємодії, але є і такі, які працюють на електронному рівні. Ці роботи дозволяють знищувати уражені клітини, видобувати матеріал і не лише. У медицині роботи допомогли врятувати мільйони життів, тому розвиток робототехніки в цій галузі дуже важливий для людства в цілому.
Але роботи працюють не лише на Землі, а й у просторі. Космічні роботи є одними з найпередовіших, що винайшло людство. Всі найновіші технології та можливості, які можна застосувати до робіт, спочатку пробуються в космічних технологіях. Проблема космосу в тому, що будь-який матеріал і робот повинен бути зносостійким, повинен мати великий заряд електроенергії, передавати сигнал на великі дистанції і так далі. При цьому умови роботи вкрай критичні, і вчені працюють дуже довго над тим, щоб ці роботи таки змогли висадитися на Місяць або Марс. Адже навіть підвищений рівень радіації в космосі в мить може зіпсувати роботу будь-якого електронного апарату. Тому необхідно все це враховувати перед запуском робота в космос. Якщо ж він устояв і зміг виконати поставлені перед ним завдання, значить праці вчених були не дарма, і вони швидко починають прийматися суспільством, знаходячи призначення цих технологій у різних сферах діяльності.
Робототехніка вже давно виборола світ і зараз перебуває в активній фазі розвитку. Майже кожного дня з'являються нові відкриття та патенти, які незабаром відчує кожна людина на собі.
→ побутові роботи і таке інше
→ дослідницькі технології
→ вбудовані технології (Embedded)
→ "розумні" лампи та інші "розумні" прилади
Звичайно, участь людини є обов'язковою, оскільки будь-який збій роботи робота необхідно фіксувати і вчасно реагувати, але при цьому виробництво стало обходитися значно дешевше, а масштаби зросли в десятки разів.