Літні ІТ-табори 2024
МК, квести, подорожі з однолітками
Природа та повне перезавантаження
3D моделювання або розробка власної гри
*8-16 років
Встигніть забронювати
*кількість місць обмежена
Тицяй тут

Чому робототехніка пов'язана з фізикою та математикою?

5 хвилин читання
04.10.2021
Програмування - це сфера технологій, яка зараз стала постійно на слуху. Багато хто бажає стати програмістом або мріє, щоб їхні діти стали програмістами, оскільки знають про те, що ця професія затребувана і завжди приносить гроші. Але давайте розберемося детальніше, що це за професія і що вона включає. Велика кількість людей прожили більшу частину без комп'ютерів і тому вони мають мале поняття про те, що це таке і як воно влаштоване. Користувачів комп'ютером у тисячі разів більше, ніж творців чогось – за допомогою комп'ютера.
Всі ці напрями пов'язані з програмуванням, але в кожному з цих напрямків використовуються свої технології та мови програмування.
Знання та вміння використовувати математику припадають скрізь, наприклад ви захотіли зробити на власному сайті гарний ефект або створити додаток, який буде обробляти фотографії. Відомі нам функції розмиття або градієнти - це не більше ніж математичні функції, які просто правильно описані у вигляді програми для комп'ютера.
Розробка та впровадження мікроконтролерів та пристроїв, побудованих на цій технології, називається Embedded. Ця галузь розвивається у сфері «розумних» технологій, де із простого пристрою, можна зробити програмований та автоматичний керований пристрій, як «розумна» розетка, робот-пилосос, сигналізації тощо. Embedded технологія пов'язана безпосередньо з електронікою, де інженеру для прорахунку правильних компонентів потрібні знання фізики, після того, як цей пристрій буде створено, інженери-програмісти пишуть для нього програми, оскільки кожен пристрій може мати певні особливості, завдання програмісту стає зрозуміти як з цим працювати і яку програму написати. Тут набирає чинності знання математики, коли необхідно перетворити імпульси, отримані з датчиків або порахувати правильно отриману інформацію. Програмування, математика і фізика дуже тісно пов'язані між собою і вивчення всіх цих трьох наук зможе дати інженеру бажаний результат.
Професія програміст - це комплексне і узагальнене поняття, так як програміст може зовсім і не знати в ідеалі як користуватися комп'ютером або як працює та чи інша програма, а писати програми в спеціальному для цього середовища, контролювати роботу комп'ютерів, знаходити помилки в коді і виправляти їх, оптимізувати програми тощо.
Є кілька напрямків, які охоплює така професія, як програміст та діяльність цих класифікацій відрізняється між собою:
Простий двійковий код і переклад його в будь-яку мову програмування – це нічого більше, ніж математичне завдання. Тут необхідно розуміти, що комп'ютер передає і отримує електричні сигнали, які ми називаємо як логічний "1" - це означає сигнал і логічний "0" - це відсутність сигналу. Далі ця інформація передається на центральний процесор, який схожий по собі набором мільйонів працівників, які чекають на команду працювати чи ні. Кожен програміст знає, що таке біт, як перевести з двійкової системи обчислення в 10-річну або 16-річну; як скласти два числа за модулем 2; що таке пам'ять у комп'ютері та як нею правильно керувати, відправляючи дані на потрібні адреси та змінюючи правильні регістри.
Фізика не менше місце займає у розробці додатків та програм. Особливе місце вона займає в розробці ігор, де зробити гравітацію для об'єкта або зробити щоб він відскакував від граней екрана - це не більше ніж прості фізичні формули, які описані в програмі і задані для об'єктів. Ми користуємося щодня сотнями програм і додатків і навіть не помічаємо, як це було зроблено і що за технології там застосовувалися, адже майже в кожному натисканні реакції вашого пристрою на подію закладено математичні формули та ефекти побудовані на фізичних законах і функціях.
Викладач школи Robocode
Євген Петрикеєв
Автор статті:
Записатися на відкритий урок
→ програмування та розробка керованих систем
→ криптографія
→ розробка ігор
→ обробка та аналіз даних
→ розробка веб-сайтів та графіки
→ розробка програмного забезпечення
→ інженер комп'ютерних систем
Читайте також

    Залишились запитання?

    Заповніть форму праворуч, наші менеджери з радістю проконсультують вас та дадуть відповіді на усі запитання!
    Отримати консультацію
    Заповніть форму нижче, наші менеджери з радістю проконсультують вас та дадуть відповіді на всі запитання!