Робототехніка – напрямок, який поєднує між собою відразу кілька технологічних напрямків: програмування, електроніка та конструювання. Тому професія потребує достатньо великої кількості знань та умінь. Спеціалістів у цій сфері недостатня кількість, тому кількість незакритих вакансій залишається на високому рівні. Робототехніка має безліч напрямків, кожен із яких вирішує певну проблему. Одним з досить актуальних та популярних напрямків зараз є розробка embedded пристроїв. Технологія embedded передбачає створення програм не для комп'ютера, а для різних пристроїв, які оточують нас у побуті і не тільки. Таким чином, можна зробити «розумну» лампочку або автоматичні двері, які зачинятимуться самі, коли ви прийшли додому.
Найчастіше мови програмування, які можуть знадобитися – це:
Професія інженера робототехніки може ділитися на вирішення кількох завдань: створення та конструювання електричних схем або розробка програмного забезпечення та тестування цих пристроїв. Заробітна плата в компаніях, які займаються «розумними» будинками або системами безпеки для будинків починається від $1000/місяць і може досягати $5000/місяць, залежно від досвіду та кваліфікації.
Сама ж технологія embedded є поняттям вбудованих систем. Ми звикли використовувати безліч приладів щодня, але при цьому багато з них буває не зручно контролювати або використовувати. Технологія embedded дає можливість вбудувати в цей прилад програмований пристрій та спростити життя людині, як у домашніх, побутових завданнях, так і на виробництвах та великих компаніях. Такі пристрої можуть зчитувати дані керуватися дистанційно, а також аналізувати та реагувати відповідним чином.
Технологія embedded базується на розробці невеликих роботизованих платформ.
Зараз на ринку праці все частіше з'являється така вакансія, як embedded – розробник. Ця посада передбачає розробку маленьких датчиків або пристроїв з розробкою для них програмного забезпечення під ключ. Такі компанії створюють пристрої, які є лише частиною готових роботів. Розробники embedded систем дуже часто стають творцями чогось нового, тому дуже часто такі компанії пропонують ринку нові пристрої, які роблять чергові технологічні кроки вперед.
Ми багато зараз чуємо про те, що чайник тепер може самостійно вмикатися, коли ви наближаєтеся до будинку, а ваша колонка тепер не просто грає музику, але також може з вами поспілкуватися або включити якийсь інший прилад у цій мережі. На телефоні ви можете легко керувати цими пристроями та стежити за їх станом. Embedded прогресивний напрямок, який надає велику користь для людини. Фахівці цієї галузі також створюють все нові та нові можливості, якими ми вже незабаром користуватимемося щодня і не зможемо уявити життя без них. Вже зараз, різні роботи пилососи та помічники багатьом допомагають спростити їхнє життя вдома, а можна припустити, що це тільки початок.
Embedded інженери – затребувана та актуальна професія, якій можна навчатися тепер із самого дитинства. Є безліч курсів, де зрозумілою для дитини мовою зможуть пояснити, як використовувати різні датчики та електронні пристрої, а також як правильно написати програму. Тому вже підростаюче покоління зможе змінити життя дуже сильно, тому що за embedded стоїть майбутнє.