В яких галузях застосовують робототехніку?

5 хвилин читання
1.07.2021
Роботи оточують нас усюди і з кожним днем, кількість роботів, які замінюють людську працю, стає дедалі більше. Роботи стали замінювати людину на заводах, у космосі і тепер у побуті. Сфер діяльності, де задіяні роботи стає дедалі більше. Кожен робот – це унікальна робота інженерів та програмістів, тому виробництво та розробка нових – це тривалий процес, який займає час.
Спосіб керування. Роботи можна класифікувати за способом керування:
Дротове керування найпопулярніше на даний момент, тому що найпростіше зробити якийсь пульт або керуючий центр, з якого можна буде налаштовувати робот і запускати в роботу, але таке управління має також масу недоліків, так як роботом неможливо управляти віддалено і необхідно постійно присутність людини для такого управління. Саме тому зараз активно набирають популярність бездротове керування за допомогою технологій: GSM, Bluetooth, RadioField, Wi-Fi та багато іншого. Ці способи управління та зв'язку з роботом дозволяють контролювати роботу віддалено, а також отримувати різні оповіщення та стежити за ситуацією, не перебуваючи постійно на тому самому місці. Управління за допомогою Bluetooth дає можливість дистанційно, за допомогою телефону запускати пристрої, вмикати або вимикати світло вдома тощо. За допомогою GSM є можливість керувати та отримувати інформацію з пристрою у будь-якій точці світу. Різні датчики та системи безпеки мають резервне підключення, у разі тривоги, і зможуть передати інформацію, навіть якщо вдома зник інтернет або виникли проблеми зі зв'язком. Такий спосіб передачі даних також досить безпечний, тому його також використовують в управлінні великими системами управління на заводах, великих корпораціях та військових цілях.
Сфери застосування роботів також досить великі. Зараз можна зустріти роботів, які допомагають у медицині, а також роботів, які приносять напої у ресторані клієнтам. Є роботи, які розпізнають мову людини і можуть їй відповісти, а є роботи, які можуть підігріти вам ванну до вашого приходу. Техніка стає не просто автоматичною, але також і «розумною», багато простих для нас пристрої також стають роботизованими. Ця технологія вбудовування роботизований пристрій у простий чайник або праска будинку називається embedded. Всі ці "розумні будинки", а також сигналізації з безліччю датчиків, які зможуть розповісти про стан вашого будинку в деталях є результатом розвитку embedded, як галузі сучасних технологій. Цей процес тільки почався і вже набрав великі оберти, скоро вам не треба буде стежити за тим, вимкнули ви праску або закрили холодильник чи ні. Пристрої, побудовані на технології embedded, зможуть відстежити це за вас. Крім побутового застосування, також embedded використовується в промисловості, де просто верстат управляється роботизованою платформою, яка отримує дані про якість роботи верстата і намагається їх покращити за допомогою зміни параметрів. Це неможливо для людини, але роботи зможуть зробити якість продукції набагато вищою і точнішою, ніж це є зараз.
Технології розвиваються, тому з кожним днем розробка роботів стає зрозумілішою та доступнішою для кожного. Саме тому зараз з'являється все більше розробників «вдома», які самостійно розробляють роботів для вирішення власних завдань. Самі ж роботи мають певну класифікацію.
За допомогою зв'язку Wi-Fi зараз управляються майже всі домашні роботи, які можуть увімкнути вам світло, коли ви приходите додому, сповістити вас або передати зображення з камери. Спосіб передачі даних через радіозв'язок є хоч і найстарішим з цих варіантів управління, але при цьому є також досить захищеним і надійним з'єднанням, що дозволяє робити управління роботизованих платформ за допомогою радіозв'язку, щоб вони могли діставатися складно доступні місця для людини, оскільки радіус дії такого зв'язку може досягати кількох кілометрів.
Викладач школи Robocode
Євген Петрикеєв
Автор статті:
Записатися на відкритий урок
→ комбіноване керування
→ автоматичне керування
→ бездротове керування
→ ручне керування (дротове)
Читайте також

    Залишились запитання?

    Заповніть форму праворуч, наші менеджери з радістю проконсультують вас та дадуть відповіді на усі запитання!
    Отримати консультацію
    Заповніть форму нижче, наші менеджери з радістю проконсультують вас та дадуть відповіді на всі запитання!