Робототехніка – галузь технологій, яка почала зароджуватися у 19 столітті. Потреба людини у створенні роботизованих платформ обумовлена тим, що автоматична машина може виконувати роботу точніше і швидше — це, у свою чергу, допоможе масштабувати виробництво, щоб забезпечувати продукцією більше людей і країн. Тому, з темпами розвитку людства роботи є невід'ємною частиною. Перші роботи були побудовані на простій логіці та виконували прості команди. Кордоном та потужним поштовхом у цій галузі стали перші комп'ютери та мови програмування, які дозволили створювати програмовані пристрої, які могли виконувати одразу не одну чи дві команди, а цілий набір, враховуючи вхідні дані та параметри. Програму було можливо переписати та виправити, при цьому сам же робот достатньо було перепрограмувати, а не переробляти. Такі роботи стали на конвеєрні стрічки на заводах, щоб прискорити процес перевірки та виробництва. Також з'явилися перші місяцеходи та марсоходи, керувати якими стало можливо за допомогою бездротового зв'язку із Землі або найближчих супутників, які також були запущені космос за допомогою роботизованих пристроїв.
Робототехніка пройшла досить великий шлях розвитку за такий невеликий проміжок часу, що свідчить про її перспективність у майбутньому.
Роботи присутні, на кораблях, на заводах, у великих приміщеннях, будинках та інше. Основні завдання, які вирішують зараз роботи – переміщення об'єктів, контроль якості продукції, автоматичне управління та збирання інформації, обробка отриманих даних та інше. Все це дозволяє нам прискорити процес виробництва продукції різного напряму, а також її якість, адже тепер за точність вимірів та виконання відповідають роботи. Використання датчиків невід'ємне для побудови таких роботів, чим точно датчик зможе обробити і передати інформацію, тим більш точно зможе відпрацювати система.
Сфери, де роботи стали замінювати людину досить багато, основні серед них – це:
Так, чайник вже зможе не просто підігріти воду, а й тримати її потрібної для вас температури, коли ви підходите до будинку. Ванна може почати набиратися, а мультиварка вже зайнялася підігрівом вашої вечері. Здавалося б, ці пристрої не мають жодного зв'язку з роботами, але саме за допомогою технології вбудованих систем, з'являється можливість зробити ваш пристрій «розумним».
Такі роботи можуть зчитувати дані та обробляти їх перед тим, як виконати певне завдання. Технології дедалі більше стають «розумними». Вже багато роботів вміють приймати рішення самостійно без контролю людини і роблять це успішно, тому вже незабаром наше життя стане ще простіше, і ми вже не зможемо уявити, як жити без цих речей, як уже багато хто не може уявити своє життя без мобільного телефону. , соціальних мереж та спілкування з близькими. Адже смартфони та мобільний інтернет 3го покоління, який дозволив створювати дзвінки та відеозв'язок з'явився зовсім недавно, але кожна 3-я людина використовує телефон та інтернет для зв'язку та спілкування.
Одним з молодих, напрямків, який активно розвивається у сфері робототехніки є технологія embedded, яка дозволяє впровадити у прості та зрозумілі для нас пристрої, нові можливості та технології.
→ Військово-оборонна сфера;